Rožnov pod Radhoštěm

Dopravna D3 Rožnov pod Radhoštěm se nachází ve vlkm 13,052 je konečnou stanicí na trati (konec tratě ve vlkm 13,249). Nachází se spolu s autobusovým nádražím blízko křižovatky U Janíků. Výhodou je přestup na místní autobusové linky již zmíněného autobusového nádraží a také dobrá dostupnost od středu města. Bohužel i přes vysokou frekvencí cestujících je nádraží v dezolátním stavu a nástupiště nejsou bezbariérové.

V dopravně se po zrušení vleček do býv. uhelných skladů, do býv. dřevoskladu a do bývalého areálu Tesly (Energoaquy) nenachází žádná vlečka. V dopravně se nachází 2 dopravní koleje a jedna manipulační kolej, která v současnosti slouží jen pro nakládku dřeva a během výluk slouží pro traťovou mechanizaci.

Stanice byla v minulosti dirigující stanicí pro tuto trať. Během výluky od 10. 11. do 18. 11. 2015 se dirigující dispečer přemístnil do Val. Meziříčí a Rožnov p.R. se stal dopravnou D3. Také v rámci výluky byla zrušená manipulační kolej č.5 a výhybka do již dávno zrušené vlečky dřevoskladu. V roce 2013 byla celkově opravena 3. kolej (2. od st. budovy) a kousek traťové koleje od zhlaví. Také v roce 2013 bylo zrušeno kolejové napojení ze stanice na bývalou remízu, dnes obývanou bezdomoci. Poblíž remízy stál dům ve vlastnictví Českých drah, který v éře parního provozu sloužil pro potřeby strojvedoucích a vlakových čet. Budova byla v roce 2010 zbourána.

Pro cestující je stanice vybavena mezistátní pokladnou, vytápěnou čekárnou, placenými záchody a také i občerstvením v bufetu nebo automatem na kávu. Po zrušení rožnovské vozovny ČSAD Vsetín se do staniční budovy přesunuly také informace autobusové dopravy a zázemí pro řidiče autobusů.

Plánek stanice: gvd.cz/cz/data/planky/3xx/304/347823.xls (ze stránky http://g-v-d.sweb.cz)

Téma Valašského deníku Rekonstrukce ČSD (SŽDC) a ČSAD nádraží v Rožnově p. R. :

https://valassky.denik.cz/tema/rekonstrukce-csd-a-csad-nadrazi-v-roznove-p-r.html

Výměna staničního osvětlení v měsících květen a červen roku 2014:

http://trat281.rajce.idnes.cz/Vymena_stanicniho_osvetleni_ve_stanici_Roznov/

 

Nahrávky staničního hlášení:

Hlášení o opožďěném příjezdu vlaku č. 13224 a o příjezdu vlaku č. 13225 (INISS)

Hlášení o příjezdu vlaku č. 13225 a odjezdu vlaku č. 13224 (staré hlášení, mluveno výpravčím)

Hlášení neznámého vlaku do Val. Meziříčí se starým provedením dnešní znělky, začal ji pouštět občas jeden výpravčí před zrušením stanice

Komentáře jsou uzavřeny.