Hlavní přejezd v Zubří

Přejezd s označením P7424 v Zubří  leží u silnice 1/35 a spojuje Zubří se zmiňovanou cestou. Tento přejezd byl díky své poloze (podobně jak v Zašové) velmi nebezpečný a bylo na denním pořádku shledávat nebezpečné kolize vlak x auto. Ovšem díky rekonstrukci křižovatky do Zubří od července roku 2017 byl přejezd vybaven releovým zabezpečovacím zařízením AŽD se sedmi výstaržníky AŽD 97 s LED světly. Díky rekonstrukci přejezdu a křižovatky, která je vybavena semafory se výrazně zvýšila bezpečnost přejezdu. Přejezd je propojený se systémem semaforů, tudíž když se vlak blíží k přejezdu, semafory se ze Zubří a do Zubří přepnou na červenou a jsou puštěny auta přednostně z/do Val. Meziříčí a Rožnova. Po průjezdu vlaku systém zas naopak přednostně pustí auta směřující do/ze Zubří (pokud nějaké čekají).

Křižovatka do Zubří je hotová: bezpečnější pro řidiče i chodce (Valašský deník):  http://valassky.denik.cz/zpravy_region/krizovatka-do-zubri-je-hotova-bezpecnejsi-pro-ridice-i-chodce-20170804.html

—-

Z minulosti

Jak jsem již vzpomenul, přejezd byl kvůli nevhodné pozici u silnice I/35 nebezpečný. Původně dvoukolejny přejezd (traťová a manipulační kolej do gumáren) byl vybaven releovým PZS s výstražníky VÚD ve třech kusech. Poté byly výstražníky vyměněny za AŽD 71 také ve třech kusech. V roce 2011 kvůli nezájmu gumáren byla manipulační kolej zrušena a výstražník od Zubří byl přemístněn blíže k traťové koleji. V červenci roku 2017 bylo původní PZS vyměněno za zcela nové PZS od AŽD Praha v rámci rekonstrukce křižovatky a silnice I/35.

Kontrolu přejezdu měla do roku 2015 tehdy dirigující žst. Rožnov pod Radhoštěm. Se zrušením stanice na dopravnu D3 byla kontrola přemístněna do nynější dirigující žst. Valašské Meziříčí.

Video ze starého přejezdu: http://www.youtube.com/watch?v=669aK_bZGAY

Video z oprav přejezdu vč. celé zastávky Zubří v r. 2011 a s tím související komplikace (Televize Beskyd):
http://www.youtube.com/watch?v=nK2QXFufxoI

Komentáře jsou uzavřeny.