Střítež nad Bečvou

Dopravna D3 Střítež nad Bečvou se nachází v vlkm 7,865 osadě Hamry v Zubří. Frekvence cestujících byla nejnižších ze všech zastávek na trati, využívali ji pouze obyvatelé Hamer. Výhodou je zcela nová prefabrikovaná budka, přístupová cesta a dálkově ovládaný hlásící informační systém. Snad jedinou nevýhodou je samotná obec Střítež n.B., vzdálená přibližně dva kilometry – v dnešní době pro obyvatelé obce nepraktická a málo používaná zastávka.

Od jízdního řádu 2019 / 2020 je pro cestující zastávka ZCELA ZRUŠENA! Vlaky zde zastavují pouze z dopravních důvodů (křižování, služební povinnosti dle předpisu SŽDC D3)

V dopravně se do roku 2012 nacházela nejen pro fotografy známá cihlová staniční budova obývaná bezdomovci. Po povodních v roce 2009 se dopravna celkově opravila (žel. spodek a svršek, nástupiště, plechová bouda pro cestující). V roce 2016 byla plechová bouda nahrazená přístřeškem z prefabrikovaných dílů a byl vytvořek přístupový chodník od cesty. Ve dopravně se nachází poslední pravidelně obsluhovaná vlečka do pily.

Plánek dopravny: gvd.cz/cz/data/planky/3xx/304/347922.xls (plánek je ze stránek http://g-v-d.sweb.cz)

Poslechněte si hlášení o příjezdu vlaku č. 3911:

Komentáře jsou uzavřeny.