Jízdní řád a tarif

Na trati nyní jezdí kategorie osobních vlaků (Os) a jeden spěšný vlak (Sp) 1656, který jezdí z Rožnova do Kojetína. Na trati jezdí celkem 21 párů vlaků v pracovních dnech, v sobotu a v neděli jezdí celkem 19 párů.

Od jízdního řádu 2019 / 2020 je pro cestující zcela zrušena zastávka Střítež nad Bečvou, vlaky zde zastavují pouze z dopravních důvodů (křižování, úkony dle předpisu SŽDC D3). Též vlaky 13219 a 3918 nově projíždí kromě Stříteže také zastávkou Hrachovec. Dopravcem všech vlaků pravidelné osobní dopravy na této trati jsou České dráhy, a. s. Provoz by měly zajišťovat nové jednotky řady 844 “Regioshark“, které by měly jezdit každý spoj na této trati kromě vlaků 3929 a 13224, u kterých je plánované nasazování motorového vozu řady 810. Odkaz na stránky ČD (klikněte na obrázek):

Vozbu osobních a spěšných vlaků na území České republiky organizují kraje – pro Zlínský kraj je to Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje, s.r.o. (KOVED), na který se můžete obrátit ohledně úpravy jízdních řádů, přípojů na autobusy, atd… Odkaz na koordinátora (klikněte na obrázek):

Upozorňuji cestující, že při jízdě v rámci území ZL kraje platí pouze krajský tarif nebo Systém jednotného tarifu OneTicket. Pro jízdu v rámci kraje dostane cestující krajskou nebo OneTicket jízdenku, na kterou neplatí slevové průkazy IN25 a IN50 (pokud tyto slevové průkazy kvůli této změně používat nechcete, můžete si na pokladnách ČD průkazky vrátit poměrnou částku za nevyužitou dobu trvání průkazky)! Pro mezikrajské jízdy platí jízdenky dle tarifu ČD TR10 nebo jízdenky OneTicket, které si můžete koupit přes e-shop ČD.

 Krajský tarif platí též u Arrivy, tudíž jízdenku si můžete koupit do kterékoliv stanice v kraji jak u ČD, tak i u pokladen Arrivy. Krajské jízdné si navíc můžete jednoduše vypočítat. K základní částce 9 Kč se připočítává jedna koruna za každý ujetý kilometr. Když budete chtít například jet z Rožnova do Zubří (3 km), jízdenka vás bude stát 12 Kč (9+3). Stejný tarif též platí v autobusových spojích po ZL kraji. Odkaz na stránky integrované dopravy (klikněte na obrázek):

Od 13. prosince 2020 začal na celé železniční síti v Česku platit Systém jednotného tarifu OneTicket (dále SJT), který umožňuje nákup jízdenky na všech spojích, které objednává v dálkové dopravě Ministerstvo dopravy a v regionální dopravě kraje, bez ohledu na to, který dopravce služby zajišťuje. Bohužel pro cestujícího je tato jízdenka oproti krajské jízdence v rámci ZL kraje nevýhodná. Jízdenku OneTicket oproti krajskému tarifu si sice lze koupit přes internet (u krajského tarifu to časem též bude možné), ovšem ceny jízdenek jsou celkem znatelné. Například krajská jízdenka z Rožnova do Vsetína stojí 41.- Kč (9.- Kč pevná sazba + 32 km = 41.- Kč), obyčejné jízdné OneTicket stojí 59.- Kč, s věrnostní kartou SJT25 44.- Kč. Odkaz na stránky SJT (klikněte na obrázek):

V sekci Ostatní můžete najít staré jízdní řády z této tratě.
———————————————————————————————————————————————————————-

Jízdní řád 2020 / 2021 platný od 13. 12. 2020 k dispozici na stránkách Správy železnic:
https://www.szdc.cz/documents/50004227/77921601/k281.pdf/1d665493-93f3-4123-9ccd-e16af29bc53d

Komentáře jsou uzavřeny.